MİLLİ İRADE CAMİ’YE MİLLETVEKİLİ ÖNAL’DAN DESTEK GELDİ

17457739_619532611580720_675596889931935423_nMilletvekili Suat Önal şunları söyledi: “Bu bölgedeki cami ihtiyacının farkındayım. Bahsettiğiniz gibi o bölge Osmaniye’miz için çok önemli. En üst düzeydeki protokolün bile katıldığı şehitlerimizin cenaze namazını orada kılıyoruz. Şehrimizin mezarlığı o bölgede olduğu gibi yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız da orada eğitim görüyor” dedi..

 

AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, Milli İrade Camii Yaptırma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinin talebine Evet dedi.

Osmaniye Asri Mezarlık ve o bölgedeki cami eksikliğini gidermek üzere kurulmuş olan Milli İrade Camii Derneği üyeleri, AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal ile buluşarak konuyu anlattı. Dernek üyeleri, bölgede bulunan eğitim kampüsünde 1500 civarında İmam Hatip öğrencisinin eğitim gördüğünü belirterek, bu öğrencilerin Cami kültüründen uzak kalmasının buradaki eğitimin ruhuna uygun olmadığını, ayrıca öğrencilerin Cuma namazlarını kılmakta zorluk çektiğini söylediler. Öğrencilerin ve vatandaşların yağmurlu günlerde ıslanarak, çamur içinde, açık havalarda ise toz duman içinde orada bulunan yetersiz ve küçük olan mescitte namazlarını kılmaya çalıştıklarını ve bu tablonun Osmaniye’ye yakışmadığını ifade eden dernek üyeleri, diğer taraftan başta şehit cenazelerinin olmak üzere cenaze namazları için burada, gasılhane ve morg başta olmak üzere farklı sosyal donatılarıyla işlevsel bir camiye ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Dernek Başkanı Hasan Kazgı, yeni caminin mezarlık ziyaretleri için gelen vatandaşlarımıza da hizmet vereceğini söyledi.

Dernek üyelerini dinleyen Milletvekili Suat Önal şunları söyledi: “Bu bölgedeki cami ihtiyacının farkındayım. Bahsettiğiniz gibi o bölge Osmaniye’miz için çok önemli. En üst düzeydeki protokolün bile katıldığı şehitlerimizin cenaze namazını orada kılıyoruz. Şehrimizin mezarlığı o bölgede olduğu gibi yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız da orada eğitim görüyor. En kısa zamanda Valimiz ve Belediye başkanımız başta olmak üzere diğer yetkilerle de görüşerek Mezarlık önüne güzel bir Cami yapılması için gereken her türlü çalışmayı yapacağım. Sizlere de bu konudaki duyarlı davranışınız için teşekkür ediyorum.”

MÜSLÜM ÇEVİK