Milletvekili Kaya’dan Sarıkamış Harekatı Mesajı

Milletvekili İsmail Kaya Sarıkamış Harekatı Mesajı YayınladıOsmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Sarıkamış Harekatı kapsamında basın açıklaması yaptı. Kaya mesajında şunları söyledi; “Sarıkamış harekatında 105 yıl önce bugün 90 bin Şehidimiz Ruslara karşı vatanı için eksi 40 derece dondurucu soğuğa karşı amansız mücadelede vermiştir. Aziz Milletimiz, kahraman askerlerimiz, bayrağımız uğruna, vatan uğruna, bağımsızlığımız uğruna geri dönmeyi hiç düşünmeden vatan toprağı için adeta ölüme gitmişlerdir. Sarıkamış, düşmanın üstün gücüne karşı canını siper eden engin ruhlu kahraman askerlerimizin destanıdır. Sarıkamış, vatan âşıklarının mirası, kahramanlık ve yiğitlik destanıdır. Sarıkamış, dünyaya kafa tutan milletimizin vatanı için yapabileceklerinin ispatıdır. Askerlerimizin Allahuekber Dağları’nın Sarıkamış’taki cesareti, yanan  ateşini bembeyaz karlar söndürememiş, vatan için çarpan yüreklerin heyecanını soğuk dahi dindirememiştir.

Ağır hava koşulları altında mücadele veren Türk askerimiz, muharebenin sonuna kadar direnmiş; mücadeleyi bırakmamıştır. Şehitlik mertebesine ulaşan vatan evlatlarımız, Türk milletinin bağrına defnedilmiştir. Mart-Nisan 1915’te karların erimeye başlaması üzerine şehitlerimiz kardelenler gibi ortaya çıkmıştır. Kardelen bu nedenle Sarıkamış şehitlerimizin sembolüdür.

Vatanımız için, Aziz milletimiz için Allahuekber Dağlarında şehadete yürüyen kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum, mekânları cennet olsun.

Bu vesileyle, 780 bin kilometrekare bu cennet vatanımızı bizlere kanlarıyla, canlarıyla emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Güneydoğuda terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize başarılar diliyorum. Allah’ım onlara güç ve kuvvet versin, her türlü tehlikeden korusun.”

Ali Celal KAYMAK