MİLLETVEKİLİ KAYA, DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI YAYIMLADI

Milletvekili Kaya’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü MesajıOsmaniye Milletvekili İsmail Kaya 03 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında mesaj yayınladı.

Milletvekili Kaya mesajında “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, ülkemiz  ve dünyadaki  tüm engelli, özel kardeşlerimiz  için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayatımızın her alanında ve aşamasında bir takım engeller ile karşılaşmaktayız. Engelleri aşmak bir azim, inanç meselesidir. Başarının  özü başarmaya inanmaktır. Her alanda üstün başarılarıyla bizleri gururlandıran, azim ve kararlılıklarıyla hepimize ilham kaynağı olan engelli, özel  kardeşlerimiz azim ve inanca en güzel örnektir.

Gündelik hayatımızda  sporda, sanatta, edebiyatta, siyasette, eğitimde, sivil toplumda, iş dünyasında; tüm zorluklara rağmen, özel kardeşlerimizin sergiledikleri mücadele, gurur vericidir.

Engelli vatandaşlarımız bizim bir parçamızdır. Engelli kardeşlerimize hassas davranıp yaşamlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmalıyız. Sosyal devlet anlayışımızın gereği engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmeye önem göstermekteyiz.  Sadece özel kardeşlerimizin değil ailelerinin de geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için çözümler üretip,  ailelerin  önlerindeki hukuki, sosyal ve fiziki engelleri kaldırmaya devam etmekteyiz. Hükümetimiz, bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinde ulaşılabilirliğin ve kalitenin artırılması, engelli vatandaşlarımızın kamu ve özel sektörde istihdamının teşvik edilmesi, özel eğitime desteklerin artırılması hususlarında önemli adımlar atmıştır, atmaya da devam edecektir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günün de   özel kardeşlerimize karşı  sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak zorunda olduğumuzun altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını adeta kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye çağırıyor; kararlı duruşları, azim, inanç ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi saygıyla  selamlıyorum” dedi.

Ali Celal KAYMAK