Milletvekili İsmail Kaya Bahçe İlçesini Ziyaret Etti

Milletvekili Kaya, Bahçe İlçesinde Yatırımları İncelediAK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya,  AK Parti Teşkilat üyeleri ile birlikte Osmaniye’nin Bahçe ilçesini ziyaret etti. Kaya, AK Parti Bahçe İlçe binasında esnaflarla kahvaltı yaparak, Bahçe İlçesine yapılması planlan yatırımları karşılıklı müzakere etti. Kaya kahvaltının ardından Bahçe’li esnaflarla birlikte yatırımları yerinde inceledi. Ziyaretinde Bahçe ilçesinde yapımı devam eden Bahçe Şehir Stadyumu, Millet Bahçesi ve Seyir Terası’nı inceleyen Kaya, yine TOKİ tarafından başlatılan 100 Bin Sosyal Konut Projesi Kapsamındaki Bahçe ilçesine yapılacak olan 135 Konut, 4 İş Yeri barındıran projenin şantiyesinde inceleme ve değerlendirmelerde bulundu.

Kaya, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat açıkladığı Sıfır Atık Projesi’nin de bir dalı olan ve oldukça önem arzeden Millet Bahçeleri Projesi’nin Bahçe ilçemizde hayata geçiriliyor olması, ilimiz ve ilçemiz için son derece memnuniyet verici bir gelişmedir. Millet Bahçesi ve Seyir Terası Projesi, aynı zamanda Bahçe ilçemizin çehresini değiştirecektir. Gerek manzarası gerekse içerdiği hizmet alanlarıyla çoğu ilde bulunmayan bir sosyal alan olarak Bahçeli hemşehrilerimizin hizmetine en kısa zamanda sunulacaktır. Konunun yakın takipçisiyim” şeklinde konuştu.

“TOKİ tarafından Bahçe ilçesine yapılacak olan 135 Konutluk Sosyal Konut Projesi düşük ve dar gelirli ailelerimiz için hazırlanmıştır. Proje tamamlandığında Bahçe ilçemize yeni yaşam alanları kazandırmış olacağız” diyen Milletvekili İsmail Kaya 2. Etap TOKİ’nin yapılması için de Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulunduğunu ve çalışmanın Bakanlık nezdinde takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Kaya açıklamasını “Yine bildiğiniz üzere, ülkemiz deprem kuşağında bulunmaktadır. Bununla beraber, Osmaniye’miz ise birinci derece deprem kuşağında yer almaktadır. Biliyorsunuz ki deprem öldürmez, ihmal öldürür. Bu sebeple, deprem gerçeği göz önünde tutularak, kültürümüze uygun, yatay mimari esas alınmış binaların inşasının bölgemizde en kısa sürede tamamlanmasını ümit ediyorum. Şimdiden Bahçe ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diyerek tamamladı.

Ali Celal KAYMAK