Milletvekili Durmuşoğlu, Savunma Sanayi sektörünü değerlendirdi

Milletvekili Durmuşoğlu, Savunma Sanayi sektörünü değerlendirdiAK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada Savunma Sanayi sektörünü değerlendirdi.

Milletvekili Durmuşoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Savunma Sanayi sektöründe son yıllarda ülkemiz çok büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Küresel ölçekte rekabetin her alanda giderek arttığı, ekonomik savaşların verildiği ve bu küresel rekabette dışa bağımlılığın büyük handikaplar oluşturduğu günümüzde,   Türkiye olarak yerli ve milli savunma sanayi projelerimize daha da yoğunlaşmış durumdayız.Yapmış olduğumuz atılımlarımız ise meyvelerini çoktan vermeye başladı. ALTAY, ANKA, ATAK, BAYRAKTAR, HÜRKUŞ, MİLGEM gibi isimlerle başlattığımız projelerimize devam ediliyor.Dünyada sadece 9 ülkenin ürettiği havadan havaya atılabilen özelliğe sahip bozdoğan füzesi test atışlarının da tamamlanmasının ardından Allah’ın izniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine girecek.

Millî ve yerli teknolojilerimiz sayesinde yurtiçi ve yurtdışında terörle mücadelede kapsamında başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyor.Tüm bu çalışmaların milletimize, devletimize, ordumuza hayırlar getirmesini temenni ediyor, genel kurulu saygıyla selamlıyorum.”

Ali Celal KAYMAK