Mikro Cerrahi yöntemle sağlığına kavuştu

Özel İbni Sina Hastanesi’nde Mikro Cerrahi yöntemi gerçekleştirildiOsmaniye Özel İbni Sina Hastanesi’nde bel fıtığı hastası Müşerref Akgül’e vida konulmadan mikro cerrahi yöntemle başarılı bir operasyon yapıldı.

Operasyonu gerçekleştirilen Beyin Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Resul Emin Börklü, İbni Sina Hastanesi’nde Mikro Cerrahi yönteminin uygulandığını belirtti.Börklü açıklamasına şu şekilde devam etti;  ‘’Belinde ve bacağına vuran ağrıları olan hastamız Müşerref Akgül hanımefendi bize gelmeden önce başka bir hastanede kendisine bel fıtığına yönelik vida cerrahisi önerilmiş. Kendisi bize geldikten sonra muayenesi yapılarak Lomber MR (Bel Emarı) değerlendirildi. Hastamıza vida cerrahisine gerek kalmadan,Mikro Cerrahi yöntemle yaklaşık 3 cm’lik bir yerden dikiş olmadan bel fıtığı ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamız tekrar sağlığına kavuştu.’’

Tedavisinin ardından taburcu edilen Müşerref Akgül ise, “Daha önce başka yerlerde rahatsızlığım için vida takılması önerildi. Ancak doktorumuza kontrole geldiğimde mikro cerrahi yöntemiyle tedavi olabileceğimi belirttiğinde çok mutlu oldum. Beyin Cerrahisi Uzmanı Operatör Dr. Resul Emin Börklü’ nün gerçekleştirdiği ameliyattan dolayı vida konulmadan sağlığıma kavuşmanın mutluluğunu içerisindeyim. Böyle problemleri olan hastalara Dr. Resul Emin Beyle mutlaka görüşmesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK