MHP OSMANİYE İL BAŞKANI YUSUF ÇOMU: ‘‘GAZİLERİMİZ, HER ZAMAN MİLLETİMİZİN HAKLI GURUR KAYNAĞIDIR’’

yusus çomu gaziler günüMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, Türk vatanını bölmeye çalışan hainlere karşı, bir dağ başında ya da hain pusuda; bayrağımızın yere düşmemesi ve melanetin zafere ulaşmaması için bir uzvunu kaydeden; taşın, toprağın ve barutun arasına gençlik hayallerini hiç pişmanlık emareleri göstermeden bırakan Gazilerimiz, Türk milletine emanet edilmiş manevi değerler olarak her zaman var olacaklardır dedi.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Yusuf ÇOMU, gazilerin, iftihar edilecek bir fedakarlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermediklerini belirterek, üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden ‘‘Gazilik’’ unvanıyla ayrılan kahramanların, mümtaz ve muhterem anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır ifadelerine ter verdi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde, saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. İftihar edilecek bir fedakarlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır diye konuştu.

MHP İl Başkanı ÇOMU, Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Bugün hür ve bağımsız yaşıyorsak, milletçe namus ve şerefimizle yaşıyor olmamızı şehit ve gazilerimize borçluyuz sözlerini sarf etti.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Atalarımızın canlarıyla, kanlarıyla bize emanet ettiği güzel yurdumuzun tek bir çakıl taşını kimseye vermeyiz ve verdirtmeyiz. Yedi düvelin en yıkıcı silahlarına karşı durup bu kutsal coğrafyayı vatan olarak bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin güvenlerini boşa çıkarmayacağız, gerekirse seve seve canlarımızı vereceğiz ama milletimizin iradesinin önüne geçmek isteyenlere aman vermeyeceğiz sözlerine yer verdi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, konuşmasını, Gazilerimizin mücadele ruhu ve azmi bugün yeniden Türk Milletinin birliğini pekiştirip bütünlüğünü devam ettirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milletinin birliği ve vatanımızın varlığı için mücadele eden ve hayatta olan bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum diye tamamladı.

İbrahim SEYREK

MHP Osmaniye İl Basın Sözcüsü