MHP OSMANİYE İL BAŞKANI YUSUF ÇOMU: ‘‘ATATÜRK BU AZİZ VATANI TÜRK MİLLETİNE EMANET ETMİŞTİR’’

yusuf çomuMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmetle andığını belirterek, Atatürk, zekası, özverisi, sevgisi, hoşgörüsü ile yok olmak üzere olan bir milleti tekrar ayağa kaldırmış Osmanlı Devleti’nin küllerinden güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur dedi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, Türk Milleti, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da büyük Türkiye’nin kurucusu ATATÜRK’e sevgisini, saygısını ve bağlılığını en içten duygularla göstermektedir. Büyük önderimiz Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyetimizin ilkelerine geçmişte olduğu gibi gelecekte de sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Milleti, bağımsızlık savaşımızın önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce ATATÜRK’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir ifadelerine yer verdi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, konuşmasına, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, ATATÜRK’ün miras bıraktığı Cumhuriyetin her bakımdan sonsuz geleceğimiz için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK saygın bir lider ve komutan olarak, ata yadigarı vatan topraklarının savunulmasında önderlik yapmıştır. Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milletimizi ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başararak aziz milletimize, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsetmiştir diye devam etti.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk tarihinin bu zamana kadar gördüğü en büyük devlet adamı ve komutanlardan birisi olarak, azim ve kararlılık içinde, en imkansız zamanlarda bile nelerin yapılabileceğini en iyi şekilde gösteren büyük bir dehadır. Zor şartlarda bu aziz vatanı Türk Milletine emanet eden Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları bu mücadele sonunda Türk Milleti’nin karakteristik yapısına en uygun olan Cumhuriyeti emanet etmişlerdir diye konuştu.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümünün 81. Yılında onun eksikliğini yaşadıklarını kaydeden MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU,, Türk Milleti olarak onun yokluğunun hüznünü yaşamaktayız. Onun bize bıraktığı miraslar Türk Milleti ve Türk Gençliği tarafından ilelebet korunacak, hafızamıza kazınılan ilkeler dünya var oldukça yaşamaya devam edecektir ifadelerini kullandı.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, konuşmasını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyorum diye tamamladı.

 

İbrahim SEYREK

MHP Osmaniye İl Basın Sözcüsü