MHP Osmaniye İl Başkanı Melih LOŞ: ‘‘Gün Kudüs’e sahip çıkma günüdür’’

WhatsApp Image 2017-11-09 at 09.41.35(1)Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih LOŞ, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına ilişkin, aldığı haksız, bölgeyi, dünyayı ateşe atan, uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler kararlarının açık ihlali olan bu kararından dolayı  kınıyoruz. Bu karar, bizim için yok hükmündedir. Müslümanların ve İslam ülkelerinin, Kudüs’e ve Kudüs’ün statüsüne sahip çıkmak mecburiyeti vardır.ABD Başkanı Trump’un, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı, Türkiye açısından kabul edilemez ve yok hükmünde bir karardır dedi.

MHP il Başkanı LOŞ, ABD’nin, sadece kanla doyan gözü, yine bir politik yanlışlık sergileyecek kadar dönmüş, İslam ülkelerinin düşmanlığını kazanmaya çalışırken, kendi geleceğini de tehlikeye attığını bilmekten aciz, öngörüsüzlük sergilemektedir. Tehlikeli, politik oyunlarla dünya liderliğine soyunan ve dev ülke olmanın verdiği güvenle sağa sola sataşmayı marifet bilen, haksızca taraf tutan, haksızlık yapan, teröre dahi destek veren ABD, akılsızca söylediği her sözün sonrasını iyi düşünmeli, dünya barışını yok edecek davranışlardan kaçınmalıdır diye konuştu.

Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi devamlılık içinde bir Filistin devletinin vücut bulması, tarihi, vicdani ve insani bir zorunluluktur. Türkiye, bugüne kadar olduğu gibi bugün ve bundan sonra da Kudüs’ün, Filistin davasının savunucusu olmaya devam edecektir ifadelerine yer veren MHP Osmaniye İl Başaknı Melih LOŞ, konuşmasına bilinçsizce bir açıklama yapan ve çılgınca teşebbüste bulunan herkes, huzur ortamının yok olmasına sebebiyet verecek lakin kendi huzurlarını da bozacak kararlara imza atacaklarını önceden kestirmek zorundadırlar. Aksi halde dünya barışı sekteye uğrayacaktır. Sorumluluk sahibi olması gereken tüm politikacılar kendilerini dürüstçe sorgulamalıdırlar. Veremeyecekleri hesapların macerasına atılmamalı, masum insanların acı dolu nefretini hesaba katmalıdırlar diye devam etti.

MHP İl Başkanı LOŞ, Kudüs 400 yılı aşan bir süre ecdadımızın hakimiyeti altında bulunmuştur. Bu süre zarfında en huzurlu, en müreffeh ve barış içinde ki dönemini yaşayan Kudüs’ün; Siyonizmin, Haçlı heveslerinin, batıl emellerin tuzağına ve kapanına kıvrana kıvrana düşmesi kabul edilemez.ABD’nin Kudüs üzerinden Ortadoğu’yu ateşe verme teşebbüsünde bulunması ne insanlığın emanetlerine, ne İslam’ın emirlerine, ne de bölge barışının temin çalışmalarına asla sığmayacaktır.Bu kapsamda İslam ülkeleri Türkiye’nin öncü, önemli, örnek girişimini, güçlü iradesini dürüstçe sahiplenmeli, samimiyetle desteklemeli, nitekim Kudüs’ü mahzun ve mahcup edecek her davranıştan kaçınmalıdır sözlerine yer verdi.

İl Başkanı Ahmet Melih LOŞ, Kudüs, ABD’nin iç siyasi hesaplarına, çıkar lobilerine şirin ve sempatik görünmeye çalışan güdümlü siyasetçilerin hedeflerine kurban edilemeyecek, etmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir.Haçlı ve siyonist yağmacıların torunları unutmamalıdır ki Selahattin Eyyubinin torunları da aynı cesaret ve kararlılıktadır ve günü geldiğinde aynı fırtınayı koparacak milyonlarca Müslüman Türk Milliyetçisi kendini seve seve feda etmeye dünden hazırdır.Gün Kudüs’e sahip çıkma günüdür.Kudüs için verilen her yanlış karar Ortadoğu’da daha çok kana ve gözyaşına sebep olacaktır. ABD Başkanı İslam düşmanı Trump’un bu kararını tanımadığımızı birkez daha ifade ediyor. Kudüs için atılacak her adımda devletimizin ve Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtiyorum ifadelerini kullandı.

MHP Osmaniye İl Başkanı Ahmet Melih LOŞ, konuşmasını Kudüs, İslam tarihinde büyük önem ihtiva eden, Müslümanlığın ortak dava sebebi, Hz. Muhammed’in bizlere yüce bir emaneti, ölçülemez değere sahip mukaddes bir şehirdir. Kudüs, İsrail’in başkenti olmaz olamaz, olmamalıdır. Çünkü bu kabul edilemeyecek bir zulüm, izin verilemeyecek bir felakettir. Netice itibariyle Amerika’nın İslam Alemini kabul etmeyen, İslam Alemini yok sayan bu kararı kabul edilemez. Bizim açımızdan da ayrı bir önemi vardır. Biz Hira Dağı kadar Müslüman, Tanrı Dağı kadar Türk olduğunu iddia eden bir hareketin mensuplarıyız. Milliyetçi Ülkücü Hareket açısından Kudüs’ün İsrail’in başkenti olması kabul edilemez. Demokrasi havarisi kesilen Amerika için utanç vesilesi olan bir karardır. Bu kararı Milliyetçi Hareket Partisi olarak şiddetle kınıyoruz diye tamamladı.İbrahim SEYREK