MHP İL BAŞKANI YUSUF ÇOMU: ‘‘ÖĞRETMENLER GELECEĞİMİZİN UMUDU, ÇOCUKLARIMIZIN TEMİNATIDIR’’

YUSUF ÇOMUMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU: “Türk milletinin geleceğini hazırlayan ve şekillendiren muhterem öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; sevgiyle, hürmetle üzerimizdeki emeklerini ve haklarını bir kez daha anmanın kıvancını yaşamaktayız dedi.

 MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU: Dar ve köhne kalıpları aşarak, modern bir toplumun inşa edilmesinde çok büyük katkıları olan öğretmenlerimizin milletimiz için hayati ve vazgeçilmez bir önemi bulunmaktadır. Aziz millet fertlerinin bilgide, inançta, sosyal yaşamın ilkelerini paylaşmada, takındıkları müşterek tavırda ve benimsedikleri hedeflerde belirleyici ve yönlendirici olan öğretmenlerimizin önemi ve kıymeti çok büyüktür ifadelerini kullandı.

 MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, yılın bir gününe öğretmenlerimizi sıkıştırmak ve sadece bugün anmak doğru değildir. Büyük ve yüksek ahlakın sınıflara sığmayan temsilcileri olan öğretmenlerimizi yılın her günü hatırlamalı ve onların yanında olmalıyız. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yeni nesillerin, öğretmenlerin eseri olacağının ifadesi, bu kutlu görevi yürütenlerin aldıkları sorumluluğun ve kendilerine verilen değerin açık bir göstergesidir.

MHP İl Başkanı Yusuf ÇOMU: “Geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın ahlaklı, eğitimli, vatanına milletine sadık birer fert olarak yetişmesinde en önemli rolü oynayan hepimizin hamurunu yoğuran elleri öpülesi öğretmenlerimizin değerini ve toplum nezdinde ki itibarlarını korumalarını ve hatta arttırılması gerektiğini tüm samimi duygularımla dile getirmek istiyorum’’ sözlerine yer verdi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, yarınlarımızı teslim edeceğimiz çocuklarımızın; ruhsal, sosyal ve kültürel yönden yetişmesinde öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin en büyük düşmanı da öğretmenlerdir diyen Atatürk bu veciz sözleriyle öğretmenin önemine vurgu yapmıştır diye konuştu.

 MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU, konuşmasını bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal görevleri sırasında Şehit olan öğretmenlerimiz ile aramızdan ayrılarak ebedi aleme göç eden öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularıyla anıyor, halen görevleri başında bulunan toplumun yol göstericisi, saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum diye tamamladı.

 İbrahim SEYREK

MHP Osmaniye İl Basın Sözcüsü