“MERKEZİM HER YERDE PROJESİ” BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

2Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından tüm Türkiye’de uygulanan “Merkezim Her Yerde Projesi” İlimizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne  bağlı Osmaniye ve Kadirli Gençlik Merkezi tarafından yürütülüyor.

GENÇLİK MERKEZLERİNDEN YARARLANMAYAN GENÇ KALMASIN

Amacı, gençlik merkezlerine ulaşma imkânı bulamayan tüm gençlere ulaşmak, uzak mesafelerde yer alan köy ve mahallelerde gençlik merkezleri akademi ve kulüp faaliyetleri içerisinde sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, sosyal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri yapmak, imkânlar ölçüsünde bu gençleri gençlik merkezlerine taşıyarak aynı faaliyetleri merkezlerde de gerçekleştirmek, gençlik merkezlerini tanıtmakolan proje kapsamında Osmaniye ve Kadirli Gençlik Merkezleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Şu ana kadar Osmaniye Gençlik Merkezi olarak Cevdetiye Beldesi, Bahçe-İnderesi, Kızyusuflu, Kırmıtlı, Çardak, Çona, Çağşak, Issızca, Sakızgediği, Sarpınağzı, Yeniköy, Dereobası köylerinin yanı sıra Gebeli, İstiklal, Dumlupınar, Mimar Sinan, Cumhuriyet, Eyüp Sultan, Fakıuşağı, Karaçay Mahallelerine;

Kadirli Gençlik Merkezi olarak Aşağıçiyanlı, İlbistanlı, Karakütük, Kösepınarı, Şabaplı Köyleri ile Yeni, Kurtuluş, Şehit Kansu Küçük Ateş, Tufanpaşa, Yedimart, Cemalpaşa Mahallelerinegidilerek ve dönem dönem gençler merkezlere taşınarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirdi.

Gençler; mangala, satranç gibi zeka oyunlarından, resim, ebru, bağlama, gitar gibi sanat ve müzik aktivitelerine; masa tenisi, badminton, okçuluk, voleybol, basketbol, salon futbolu gibi sportif faaliyetlerden, kütüphane, internet gibi imkanlara kadar geniş bir yelpazede sunulan imkanlardan yararlanırlarken, gönüllülük faaliyetleri içerisinde de yer aldılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir proje hakkında; “Muhtarlıklar ve okullar ile işbirliği içerisinde günü birlik gerçekleştirdiğimiz projemiz yıl boyunca devam etmektedir. Bu güne kadar  yaklaşık 3.000 gencimizin yararlandığı projemiz ile Osmaniye genelindeki tüm köylere ulaşmayıve gençlere dokunmayı amaçlıyoruz.

Gençlik Merkezlerimizin ve Güçlü Türkiye hedefinin merkezinde olan gençlerimize bu yolda milli ve manevi değerler çerçevesinde, bilim, kültür, sanat, eğitim, spor alanlarında destek olmak; geçmişinin ve kendisinin farkında olmalarını, her anı değerli olan zamanlarının bir kısmını merkezlerimizde geçirmelerini sağlamak, önceliklerimiz arasındadır.

Tüm bunları tamamen ücretsiz olan Gençlik Merkezleri Akademileri, Kulüpleri, Gönüllülük ve Sosyal Sorumluluk Projeleri, Gençlik Kampları, Hareketlilik Faaliyetleri ile gerçekleştireceğiz. Kitap okuma, yardım severlik, spor gibi yararlı alışkanlıklar edinmiş, çağın gerektirdiği teknolojik donanıma, bilgiye sahip ancak onun bağımlısı olmayan bir gençlik ile dolup taşan Gençlik Merkezleri ülkemizin ve ilimize hafta içi ve hafta sonu tüm gençlerimizi, anne ve babalarını bekliyoruz.” dedi. HASAN KILIÇ