MERKEZ KÖYLERİ HİZMET GÖTÜRME  BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

MRT_1144Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın en iyi yaşam şartlarında hayatlarını sürdürmelerini arzu ettiklerini ifade eden Vali Kerem Al, en acil ihtiyaçlar öncelikli olmak üzere tüm sorunların çözümlenmesi için gayret gösterdiklerini söyledi.

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2016 yılı Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı Vali Kerem Al Başkanlığında yapıldı.

Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Öz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Birlik Encümen Üyeleri ve Merkez Köylerin Muhtarları katıldı.

2017 yılı Birlik bütçesi ve çalışma programının görüşüldüğü toplantıda Vali Kerem Al, yol, su, eğitim ve diğer konularda muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Taleplerini dile getiren muhtarlar, bugüne dek köylerine yapılmış olan hizmetler için teşekkür ettiler.

Söz almak isteyen tüm muhtarları tek tek dinleyen Vali Kerem Al, kendisine iletilen sorun ve taleplerin değerlendirileceğini ve imkânlar ölçüsünde çözümleneceğini söyledi. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın en iyi yaşam şartlarında hayatlarını sürdürmelerini arzu ettiklerini ifade eden Vali Kerem Al, en acil ihtiyaçlar öncelikli olmak üzere tüm sorunların çözümlenmesi için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Toplantı, dilek ve temennilerin alınması ile sona erdi.

Ömer Ali TURUNÇ