Merhum Gazeteci Ali Abdil, ölüm yıldönümünde anıldı

DSC_0009Osmaniye’de haftalık yayın yapan Denge Gazetesi’nin sahibi merhum Ali Abdil, ölüm yıldönümünde Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) düzenlenen programla anıldı.

OGC Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Zihinsel Engellilere Destek Derneği Başkanı Zahide Aktürk, 7 Ocak Engelliler Spor Kulübü Başkanı MuttalipAltun, 6 Nokta Körler Derneği Başkanı Necdet Yılmazer, İşitme Engelliler derneği Genel Koordinatörü Aslıhan Doğan Hakat, basın mensupları ve bazı engelliler katıldı.

Program öncesi konuşma yapan OGC Başkan Yardımcısı Mustafa Bardak, “Merhum Ali Abdil’i ahirete yolcu edeli 6 yıl oldu. Kendisi hayatta iken engellilerin sorunlarını ve sesini dile getirmek için Denge Gazetesi’ni çıkarmıştı. Cemiyetimizin de üyesiydi ve birçok etkinliğe imza atmıştı. Ölüm yıldönümünde kendisini rahmetle anıyor ve mekanı Cennet olsun diyoruz” dedi.

Ali Abdil’in oğlu Eyüp Abdil de programın düzenlenmesinden dolayı teşekkür ederek, “Rahmetli babam engellilerin her daim yanında oldu ve onlar için güzel hizmetlerde bulundu. Biz de çocukları olarak onun mirasını yaşatmaya çalışıyoruz ve ona layık olmaya gayret ediyoruz. Bunu yapabiliyorsak ne mutlu bizlere. Bugün buraya gelerek programa katılan herkese teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Programa katılan İsmail Gümüş Hoca da bazı müminlerin amel defterinin öldükten sonra da kapanmadığını ifade ederek, “Bugün burada bunun bir örneğini gerçekleştiriyoruz. Merhum Ali Abdil için yapılan dualarımız kabul olsun inşallah” dedi.

İsmail Gümüş Hoca’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim’den sonra merhum Ali Abdil için dua edildi ve konuklara tatlı ikramı yapıldı.

Ali Celal KAYMAK