MEHMET AKİF ERSOY LİSESİ’NDEN TAKDİRE ŞAYAN ANLAMLI TURNUVA

MASUM KADINLAR ANISINA TURNUVAOsmaniye Mehmet Akif Ersoy Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bir cinayete kurban giden Ceren Özdemir ve diğer katledilen masum kadınlar anısına satranç turnuvası düzenlediler.

Toplam 64 öğrencinin katılımıyla düzenlenen turnuva, öğle aralarında düzenlendi. Öğrenciler, toplumsal yozlaşmaya ve kadın cinayetlerine tepki göstermek için böyle bir turnuva düzenlediklerini ifade ettiler.

TÜRK TOPLUMUNDA KADININ ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Türk toplumunda kadının çok önemli bir yeri olduğunu, kadının sağlıklı toplumun en önemli unsuru olduğunu vurguladılar. Toplumda canilere gereken cezanın verilmesini, bu konuda gereken her türlü çalışmanın yapılmasını istediklerini ifade ettiler.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Kendilerinin Türk milletinin geleceğinin teminatı olduklarını, naçizane bu etkinlikle bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini ifade ettiler. Bu etkinlikte kendilerine izin veren okul idarecilerine ve öğretmenlerine teşekkür ettiklerini söylediler.

BASIN OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Biz de basın olarak ülkemizin kanayan bir yarasına farkındalık amacıyla düzenledikleri takdire şayan anlamlı kampanyadan dolayı Mehmet Akif Ersoy Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ve okul idarecilerine en kalbi teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hasan KILIÇ