LİSELİ GÜLAY KARAKUŞ, OSMANİYE’Yİ HİKAYEDE TÜRKİYE BİRİNCİSİ YAPTI

TÜRKİYE BİRİNCİSİOsmaniye Cebelibereket Anadolu Lisesi öğrencisi Gülay Karakuş, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde liseliler arasında düzenlenen yarışmada hikaye dalında Türkiye birincisi oldu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin düzenlediği “Hatırla ve Hayal et 1071’den 2071’e Medeniyet ve Tarihte Yolculuk” konulu liseler arası hikaye, deneme ve şiir yarışmada hikaye dalında birinci olan 12. sınıf öğrencisi Gülay Karakuş, 15 bin TL para ödülü ile üniversite öğrenimi boyunca burs almaya hak kazandı. “Hatırla ve Hayal Et, 1071’den 2071’e Medeniyet ve Tarihte Yolculuk” konulu deneme, hikâye ve şiir yazma yarışması, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile Türk Dil Kurumu işbirliğinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlendi.

Biz de basın olarak Osmaniye’yi hikaye dalında Türkiye birincisi yapan Gülay KARAKUŞ’u canı gönülden kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. Hasan KILIÇ