Liseli Boksör, Osmaniye’nin gururu oldu

 

IMG-20170206-WA0003Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için çalışan Osmaniye Özel Altın Koza Temel Lisesi’nin 2. Sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Yavuz Selim Karabacak, Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda Türkiye 3.’sü olarak büyük başarı elde etti.

Türkiye Boks Federasyonu tarafından 21-27 Ocak tarihlerinde Yalova ilinde düzenlenen ve 480 sporcunun katıldığı Genç Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’na katılan Osmaniye Özel Altın Koza Temel Lisesi öğrencisi Yavuz Selim Karabacak, 64 kiloda katıldığı şampiyonada kazandığı 4 maçın ardından 5. Maçını şanssız bir şekilde kaybederek Türkiye 3.’sü oldu.

Babası Hasan Karabacak’ın ayağından geçirdiği ameliyata rağmen kendisini hazırladığını ifade eden Yavuz Selim Karabacak, “Hem Osmaniye’mizi hem de okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek için büyük mücadele verdim. Ancak Erzurumlu sporcuya şanssız bir şekilde kaybedince Türkiye 3.’sü oldum. Ben rahatsız olmasına rağmen beni yalnız bırakmayan babama ve beni destekleyen okuluma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencisini elde ettiği büyük başarıdan dolayı kutlayan Özel Altın Koza Temel Lisesi Kurucu Müdürü Sinan Öksüz, “Ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için çalışan, eğitim ve öğretim veren Altın Koza, Türkiye çapında büyük bir başarıya daha imza atmıştır. Hem okulumuzun hem de şehrimizin adını Türkiye’ye duyuran öğrencimizi ve kendisini zor şartlara rağmen çalıştıran değerli babasını canı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK