KUYULU: “Çocuklarımıza milli ve manevi değerler aşılamalıyız”

 

Fahri Kuyulu (1)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU bir mesaj yayınladı.

 

KUYULU mesajında: “Türk Milletinin iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 97. Yıl dönümündeyiz. Türk Milletinin tarih sahnesinden silinmek üzere her tarafından kuşatıldığı karanlık bir dönemde Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ün öncülüğünde 20 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm imkansızlıklara rağmen Türk Milletinin vatanıyla birlikte sonsuza kadar varolacağını tüm dünyaya ilan etmiştir ifadelerine yer verdi.

 

MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU, 23 Nisan 1920 tarihi ulusal egemenliğimizin ilan edildiği ve egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir başlangıcı ifade eden gündür. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmesi, geleceğimizin güvencesi olan çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

 

Fahri KUYULU, çocuklar bir toplumun geleceğidir. Bizlere düşen görev geleceğimizin mimarları olan çocuklarımıza, milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler olmasını sağlamaktır. Bu bayram günü, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihi bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir diye konuştu.

 

MHP İl Başkanı KUYULU konuşmasının devamında, büyük Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, çağdaş yorumuyla artık dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır dedi.

 

 

Fahri KUYULU konuşmasını “Bu duygu ve düşüncelerle, ilk meclisimizin kahraman üyelerini ve milli egemenliğimizin kazanılmasında mücadele veren kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, huzur ve barış içerisinde yaşamalarını temenni ediyorum” diye tamamladı.

 

İbrahim SEYREK