KUYULU: “3 Mayıs Türkçü Önderlerin şanlı mücadelesinin yıl dönümüdür”

 

Fahri Kuyulu (2)MHP Osmaniye İl Başkanı Fahri KUYULU Türkçülük günü ile yaptığı açıklamada, 3 Mayıs; Türkçülük ve Turancılıkla suçlanıp tutuklanan tabutluklarda işkence gören ve sonra berat eden Türkçü Önderlerin şanlı mücadelesinin yıl dönümüdür dedi.

KUYULU, 3 Mayıs; Yüce Türk Milletinin kanına, ırkına, geçmişine ve geleceğine sahip çıkanların vatan millet ve bayrak diyenlerin 1944’de devrin yöneticileri tarafından hücrelere tıkılarak, işkencelerle cezalandırıldığı gündür ifadelerini kullandı.

MHP İl Başkanı Fahri KUYULU, insanlık aleminin en şerefli bir ailesi olan Türk milleti, hayatının her evresinde, üzerinde yaşadığı her toprak parçasına Türk mührünü vurmuş, savaşta bile asilliğini dosta ve düşmana göstermiştir. Başta Çanakkale olmak üzere insanlık tarihi bunun örnekleri ile doludur. Türk’ün ve Türk yurdunun düşmanları bu gerçeği bilmeleri ve takdir etmelerine rağmen, Ona karşı düşmanlıklarından bir an bile vazgeçmemişlerdir diye konuştu.

Fahri KUYULU, konuşmasına şöyle devam etti. Bu ülkede Türk olmak tarihte zordu, bugünde zor. Ama unutulan bir gerçek var ki ’’Bu memleket tarihte Türk’tü. Bugünde Türk’tür. Ebediyen de Türk Yaşayacaktır.’’ Türk milleti bayrağına, vatanına, toprağına her dönemde olduğu gibi, bu dönemde de sahip çıkacaktır.

KUYULU, Türk milleti, önüne bir engel çıkarsa bunu aşacak güçtedir. 3 Mayısın bir bayram, ya da bir yas günü olmadığını 3 Mayıs Türkçülük gününün her türlü felaketlere karşı dik duruş, şahlanış ve her türlü soysuzlaşmaya karşı başkaldırış günü olduğuna işaret etti.

MHP İl Başkanı KUYULU, Türkçülüğün herkese verilecek mutlaka bir cevabı vardır. Bu da 3 Mayıs ruhudur diyerek konuşmasını, kendini Türk hisseden, Altay Dağları’ndan Tuna Nehrine kadar bütün kardeşlerimize selam olsun. Başta Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ olmak üzere Türklük mücadelesinin kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, 3 Mayıs Türkçülük, Milliyetçilik gününün Türk Milletine hayırlar getirmesi dileklerimle Türkçülük ve Milliyetçilik günümüzü kutluyorum diye tamamladı.

İbrahim SEYREK