KUTLU DOĞUM ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA KONFERANS

hatipoğlu (6)Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu’nun verdiği konferansta Osmaniyeli vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.Hatipoğlu,“ Bu konferansı düzenleyen ve beni sizlerle buluşturan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA’YA sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum“ dedi.

Osmaniye Belediyesi Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU Tosyalı spor salonunda konferans verdi.

Osmaniye Tosyalı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Prof. Dr Hatipoğlu’nun verdiği konferansta Osmaniyeli vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Hatipoğlu,“ Bu konferansı düzenleyen ve beni sizlerle buluşturan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA’YA sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum“ diye konuştu.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir KARA ise konuşmasında “Kutlu doğum etkinlikleri kapsamında ülkemizin önemli değerlerinden muhterem hocamız Nihat HATİPOĞLU’nu  şehrimizde ağırlamaktan şeref duyuyor ve hoşgeldiniz diyorum” dedi.

Kutlu Doğum Haftası ile ilgili düşüncelerini de aktaran Hatipoğlu, bu dönemde Müslüman aleminin daha hassas olduğunu sözlerine ekledi. Müslümanların Kuran ve Peygamber hayatı ile daha çok meşgul olmalarını gerektiğini belirten Hatipoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kutlu Doğum Haftası günlerinde Müslümanların biraz daha kendilerine gelmeleri, çeki düzen vermeleri, birbirleriyle ilişkileri, komşuluk hakları gibi şeyler daha çok hatırlanır. Özellikle şu günlerde daha çok ihtiyacımız var İslam alemi olarak. Kutlu Doğum bunları oluşturan, tetikleyen muhteşem bir buluşma. Kuran-ı Kerim ile meşgul olacağız, sevgili peygamberimizin hayatını yeniden gözden geçireceğiz, pratik dersler çıkaracağız. Bütün dünyaya rahmetle, barışla ve sevgiyle bakmak zorundayız. Kuran gerginlikleri azaltır, peygamber hayatı çıkmazları çıkar hale getirir.”

Zengini fakiri, kadını erkeği, çocuğu yaşlısı ile herkesin bu toplumun ayrı bir rengi olduğunu söyleyen Nihat Hatipoğlu, “Özellikle bayan kardeşlerimiz, artık sosyal yaşamın her alanında ön plana çıkmaya başlamışlardir ki bu çok önemli bir gelişmedir. Bayan kardeşlerimize toplumun geleceği için çok önemli görevler düşüyor” dedi.

Peygamber Efendimizinin hayatı, güzel ahlakı üzerine konuşan Hatipoğlu; “O’nu tanıdıkça bizler doğru yolu, güzeli ve mutluluğu bulacağız. Hangi günahımız, hatamız olursa olsun dinimize bağlılığımızdan asla uzaklaşmayalım. Dinimiz bize sevmeyi emrediyor, yardımı emrediyor. Huzurun tek adresi, bizim güzel dinimizdir” dedi.

Büyük ilgi gören program , Belediye Başkanı Kadir Kara’nın Nihat Hatipoğlu’na verilen hediyelerle sona erdi.

Konferansı İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ve Belediye Başkan Yardımcıları ile çok sayıda vatandaş izledi.Hasan KILIÇ