KORUYUCU AİLELERE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

3 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun:  “2017 Haziran ayı itibariyle ilimizde 43 ailemizin yanında toplamda 51 çocuğumuz bulunmaktadır” dedi.

Koruyucu aileler için iftar yemeği düzenlendi. Osmaniye Valiliği himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Gala Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğine Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi, Belediye Başkan Vekili Mithat Şeker, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve koruyucu aileler katıldı.

Program, İbrahim Özdemir tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı. Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi, iftar yemeği boyunca ailelerle sohbet ettiler.

İftar yemeği sonrasında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak toplumun dezavantajlı gruplarına en iyi şekilde hizmet etme gayretinde olduklarını belirterek, “Yaptığımız hizmetlerden biri de ülkemizin geleceği çocuklarımız açısından çok önemli olan koruyucu aile hizmet modelimizdir. Koruyucu aile, çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bir süre için bakımı sağlanamayan çocuklarımızın bakım hizmetlerinin, devletimizin denetiminde bir aile tarafından üstlenilmesi kurumudur. Koruyucu aile bakımının, çocuklarımıza sağladığı bakım ortamı, çocuğun psiko-sosyal gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. 2017 Haziran ayı itibariyle ilimizde 43 ailemizin yanında toplamda 51 çocuğumuz bulunmaktadır” diye konuştu. Hamit Coşkun, başta Vali Kerem Al olmak üzere desteği olan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Programın devamında ilahi sanatçısı Muharrem Şanaral’ın ilahileri eşliğinde sema gösterisi sunuldu.

Ali TURUNÇ