KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCILIĞINA HEMŞERİMİZ PROF. DR. ERKAN SUSRAN EROĞLU ATANDI

OKÜOsmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcılığına atanan hemşerimiz Prof. Dr. Erkan Susran Eroğlu yeni görevine başladı.

Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Fatih EROĞLU’nun da amca oğlu olan Prof. Dr. Erkan Susran Eroğlu’na yeni görevinde başarılar diliyoruz.

PROF. DR. SUSRAN ERKAN EROĞLU’NU TANIYALIM

1976 yılında Osmaniye’de doğan Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2002 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2005 yılında Yüksek Lisansını, 2009 yılında doktorasını Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Selçuk Üniversitesi’nde 2010 yılında Yardımcı Doçent, 2014 yılında Doçent ünvanlarını aldı. 2019 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde Profesör ünvanını aldı.

2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanlığı’nın finanse ettiği Liderlik programı kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. Ulusal ve uluslar arası makaleleri, atıfları, bildirileri ve kitaplarda bölümleri bulunan Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2015-2017 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatör Yardımcılığı ve Koordinatörlüğü, 2017-2018 yılları arasında Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Psikoloji Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü.

2018 yılının Ekim ayı itibariyle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, 2019 yılında Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttü. Prof. Dr. Eroğlu, 04.10.2019 tarihinden itibaren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından Rektör Yardımcılığı’na atanmıştır.

 

Prof. Dr. Susran Erkan Eroğlu, Uzm. Dr. Fatma Eroğlu ile evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hasan KILIÇ