KORE GAZİLERİ AYLA FİLMİ İLE DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

OVB_7889Kore Gazilerimiz AYLA  filmin kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek, “Sayın Valimize, bizleri hatırladığı ve filmi bizlerle birlikte izlediği için çok teşekkür ediyoruz. Film, bizi eski günlere götürdü. Hepimiz çok duygulandık” diye konuştular.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Kore Gazilerimiz Ökkeş Dinç, İbrahim Saltuklu, Abdurrahman Sarı ve Karaca Erdoğan ile birlikte “Ayla” filmini izledi.

Etkinlikte Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.

 

1950’lerde Kore Savaşı’na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikâyesini anlatan filmi, Kore Gazilerimiz ile birlikte izlemek istediklerini belirten Vali Coşkun, “Filmi, o günleri yaşamış olan Kore Gazilerimiz ile birlikte izlemek çok anlamlı. Bugün bizimle oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kore Gazilerimiz ise filmin kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek, “Sayın Valimize, bizleri hatırladığı ve filmi bizlerle birlikte izlediği için çok teşekkür ediyoruz. Film, bizi eski günlere götürdü. Hepimiz çok duygulandık” diye konuştular.

Film sonrasında gazilerimiz ile bir süre sohbet eden Vali Coşkun, hediye takdim etti.

Ömer Ali TURUNÇ