Komutanlar şehit çocuklarını sevindirdi

Jandarmadan, şehit çocuklarına karne hediyesiOsmaniye İl Jandarma Komutanlığı tarafından, kentteki tüm şehit çocuklarına karne hediyesi verildi.

2019- 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısının tamamlanması dolayısıyla, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul’un ev sahipliğinde düzenlenen programa, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, şehit aileleri ve şehit çocukları katıldı. Albay Zafer Tombul, şehit ailelerini ve şehit çocuklarını Albay Sancaktar ile birlikte alay girişinde karşıladı. Jandarma Komutanı Zafer Tombul, daha sonra tüm şehit çocuklarına karne hediyelerini vererek eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi. Daha sonra ise jandarma komutanlığının bahçesine, şehit aileleri ve şehit çocukları ile birlikte çeşitli meyve fidanlarının dikimi gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Durmuş Öksüz, Osmaniye’nin 263 şehidinin ve 157 gazisinin olduğunu belirterek, “İlimizde 240 şehit ve gazi çocuğumuz eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Bunlardan 64 öğrencimiz kolej, 14 öğrencimiz ise üniversiteye gitmektedir. Bugün burada ise şehit çocuklarımız için jandarma komutanlığımız tarafından karne programı düzenlenmiş, çocuklarımıza çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra her bir şehidimiz anısına birer meyve fidanı toprakla buluşturuldu. Aziz şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz bizler için birer kutsal emanetlerdir. Bu bağlamda, bizlerin her zaman yanında olan komutanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.”

İbrahim EMÜL