Klasik arabaların konvoyu büyük ilgi gördü

 

1Osmaniye’de sünnet konvoyunda renkli görüntüler sahnelendi. Oğlunu sünnet ettiren Mücahit Canpolat isimli şahıs, klasik arabalarla şehir içinde düğün konvoyu düzenledi. Düğün konvoyuna katılan klasik arabalar vatandaşların büyük ilgisini çekti.
Yunus Emre Mahallesi’nde ikamet eden Mücahit Canpolat’ın evine konvoy oluşturarak gelen klasik arabalar, davul zurna ile karşılandı. Sünnet törenine katılmak üzere gelen eski model klasik arabalar rengarenk süslendi. Bu arada düğün konvoyuna katılan araçların her birinin 30-40 yaşlarında olduğunu belirten Mücahit Canpolat, “Ben bir kaportacı olarak sanayi esnafıyım. Düşük model bir araç düşündük, yani klasik bir araç. Bunu duyan diğer arkadaşlarım da böyle bir etkinlik olduğunu duyunca ‘bizler de gelip katılalım’ dediler. Hepsini tek tek davet ettim. Bu şekilde bir nostalji grubumuz var. Eskiyi canlandırmak, nostalji, tarihi eser gibi. Nasıl tarihi bir kale dikkat çekiyorsa, bizim için de bir sanayici olarak eski araçlar dikkatimizi çekiyor. İlgi alanımıza giriyor. Bu yüzden de böyle bir etkinlikte bulunduk. Yolda giderken araçlara ilgi ve alaka çok fazla oluyor. Sadece Osmaniye’de değil yurdumuzun birçok yerinde bu böyle. Eski araçlara olan ilgi çok fazla oluyor” dedi.
Klasik otomobil sahiplerinden İsmail Yaşar, 17 yıldır kendisinde olan baba yadigarı arabasıyla törene katıldığını belirterek şöyle konuştu: “Mücahit ustamızın sünnet törenine katılmış bulunmaktayız. Mücahit ustamızın bizim klasik araçlarımızda emeği çoktur. Biz de onun emeğine karşılık sünnet töreninde bir araya gelelim ve hep beraber olalım dedik. Arkadaşlarla anlaştık ve bir araya geldik. İnşallah akşam da sünnet düğününü yapacağız. Ama öncelikle bir şehir turu yapmayı düşünüyoruz. Eski araçlara olan ilgi çok fazla. Bizim altımızda eski aracı görenler, eski araç olduğunu bilenler, klasik araç yapmaya niyetleniyor ve bize gelerek akıl danışıyor. ‘Bize yardımcı olur musunuz’ diyorlar.”
Yapılan hazırlıkların tamamlanmasının ardından törene katılan klasik otomobillerle düğün konvoyu oluşturularak şehir turu atıldı. Düğün konvoyu vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Ali Celal KAYMAK