Kızkalesi at yarışı özel koşu yapıldı

 

DSC_7838Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Adana Hipodromunda düzenlenen Kızkalesi isimli özel at yarışı için Adana’ya gitti. Erdemli’nin tanıtımı için her zaman her yerde olduklarını söyleyen Tollu, koşu birincisi atın sahibine Kızkalesi figürlü özel plaket takdim etti.

Adana Hipodrom Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda düzenlenen Kızkalesi at yarışı özel koşunu Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Adana Hipodromunda izledi. Hipodrom Müdürlüğünün özel davetlisi olarak yarışları takip eden Tollu, yapılan koşunun isminin “Kızkalesi” olmasının ilçenin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyledi. Bu amaçla koşuyu izlemeye geldiklerini belirten Tollu, bu organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.

Koşuyu protokol tribününden takip eden Tollu, “Erdemli’nin tanıtımı için birçok alanda çaba sarfediyor, organizasyonlar düzenliyor ve her türlü etkinliklere iştirak ediyoruz. İlçemizin gelişmesi ve cazibe merkezi olması için bu durumu çok önemsiyoruz. Bu yarış da tanıtım faaliyetlerimizin bir parçası. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarış sonunda birinci gelen ve biniciliğini jokey Selim Kaya’nın yaptığı Eren efendi isimli atın sahibi Müthiş Ölçer’i tebrik eden Başkan Tollu, birinciye Kızkalesi figürlü özel bir plaket takdim ederek başarılarının devamını diledi. Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır da, Başkan Tollu’ya katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verdi. Program, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Ali Celal KAYMAK