“KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM TEKNİKLERİ” İLE VERİMLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI

 

TabletIstasyonu (2)Dijital teknoloji ile iç içe yaşayan Z kuşağı öğrencileri, teknolojik gelişmeleri hayatlarının her alanında sıkı sıkıya takip ediyor. Bu durumun farkında olan eğitim kurumları öğrencilerin ilgisini çekmek, başarılı bireyler yetiştirmek adına farklı eğitim teknikleri geliştiriyor. Öğrencilere teknolojik çalışmalarla daha verimli bir eğitim modeli sunan Uğur Koleji dersleri tabletler üzerinden işliyor, yeni nesil öğrencilerin derslere olan ilgisini artırıyor.

Teknoloji gün geçtikçe hayatın her alanında daha fazla yer almaya başladı. Hızlı öğrenen ve gelişim gösteren Z kuşağı hayatlarında teknolojiyle iç içe yaşıyor. Bu durumun farkında olan köklü eğitim kuruluşları arasında yer alan Uğur Koleji, yeni nesil öğrencilerin derslere olan ilgisini arttırmak amacıyla tablet istasyonlarıyla teknolojiyi derslere taşıyor.

DERSE İLİŞKİN VİDEO, RESİM VE BİRÇOK KAYNAĞA KOLAYLIKLA ULAŞILIYOR

Okul bünyesinde oluşturdukları tablet istasyonları sayesinde dijital platformda etkileşimli bir eğitim ortamı sunan Uğur Koleji; öğrencilerin farklı algılama alanlarına hitap ediyor. Tablet istasyonları sayesinde öğrenciler işlenen derse ilişkin video, resim ve birçok kaynağa kolaylıkla ulaşarak konuyu eğlenerek pekiştiriyor. Uğur Koleji Genel Müdür Haluk Koçak, Teknolojinin Z kuşağının hayatında büyük bir öneme sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu gerçekten yola çıkarak eğitimi teknoloji ile bağdaştırdık. Öğrencilerimizin derse olan ilgisini artırmayı sağladık. Bu projemizde oluşturduğumuz tablet istasyonlarımızla da herkesin eşit şartlarda eğitim almasını sağlamış olduk” dedi.

“KİŞİYE ÖZEL EĞİTİM TEKNİKLERİ” İLE VERİMLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI

Oluşturdukları tablet istasyonları sayesinde öğrencilerin farklı algılama alanlarının hepsine birden hitap eden Uğur Koleji, öğrencileri için hangi tarz öğrenme biçiminin daha verimli olacağını tespit ederek “Kişiye Özel Eğitim Teknikleri” ile verimli bir çalışma ortamı oluşturuyor.

Kişiye özel eğitim tekniklerini öğrenciler arasındaki bireysel farklılıkları dikkate alarak oluşturduklarını belirten Uğur Koleji Genel Müdür Haluk Koçak, “Her öğrencinin farklı bir yaşamı, farklı bir algılayışı olduğu gibi farklı bir öğrenme stili oluyor. Biz oluşturduğumuz kurul ile birlikte her öğrencimizi ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Onların kişisel gelişim haritalarını, ilgi ve yeteneklerini, güçlü ve zayıf yönlerini analiz ediyor, hangi eğitim yönteminin daha faydalı olacağına karar veriyoruz. Bunların sonucunda öğrencilerimizin programlamalarını bu yöntem üzerine planlıyoruz. Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmaların olumlu sonuçlarını fazlasıyla aldık” dedi.

UĞUR KOLEJİ HAKKINDA

1990 yılında Kemal Koçak tarafından kurulan Uğur Koleji’nin Florya, Beykent ve Beylikdüzü’nde şubeleri bulunuyor. Florya Şubesi’nde anaokulundan, liseye kadar; Beylikdüzü’nde anaokulundan, ortaokula kadar; Beykent şubesinde ise sadece anaokulu seviyesine eğitim veren Uğur Koleji’nin Florya Şubesi’ndeki lisesi Anadolu Lisesi statüsünde. www.aristoiletisim.com

Hasan KILIÇ