KAYMAKAM COŞKUN’DAN ÖRNEK HAREKET

ss (2)Türkiye’nin misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını ifade eden Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, “Eğitilen çocuğun yaşadığı topluma faydalı birey olacağına inancımız tamdır. Nasıl biz kendi çocuklarımız için bir gelecek arzu ediyorsak, Suriyeli çocukların da iyi bir geleceğe sahip olmasını arzu ediyoruz” dedi.

 

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde, Suriyeli çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında Suriye’li ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımında bulunuldu.

Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert, şube müdürleri Ahmet Melih Göksu ve Kürşat Alparslan Akyüzlü ile Kızılömerli köyü ilk ve ortaokulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Suriyeli ve diğer öğrencilerle sohbet eden Coşkun, öğretmenlerden de eğitim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

Coşkun, burada yaptığı konuşmada, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi kapsamında gönderilen kırtasiye yardımlarını Suriyeli ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdıklarını söyledi.

Türkiye’nin misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını ifade eden Coşkun, “Eğitilen çocuğun yaşadığı topluma faydalı birey olacağına inancımız tamdır. Nasıl biz kendi çocuklarımız için bir gelecek arzu ediyorsak, Suriyeli çocukların da iyi bir geleceğe sahip olmasını arzu ediyoruz. Bu kapsamda kaymakamlık olarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Böyle güzel bir organizasyona destek ve katkı verenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun ve beraberindekiler, öğrencilere aralarında defter, kitap, boyama kalemleri ve okul çantasının bulunduğu kırtasiye malzemelerini dağıttı.

    MENDERES ÖZAT