Karacalar Sulama Göleti, ilimize ayrı bir güzellik kazandırdı

 

2Vali Kerem Al, İl Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından, toplantıya katılan İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Kamu Kurum Bölge ve İl Müdürleri ile birlikte Karacalar Sulama Göleti’nde incelemelerde bulundu.

İl Özel İdaresi tarafından yapımı tamamlanmış olan Karacalar Sulama Göleti’nin kapasitesinin 30 Bin metreküp olduğunu belirten Vali Al, Karacalar Köyü ve civar mahallelerin sulama ihtiyacını karşılayacak olan Göletten aynı zamanda olası bir orman yangını durumunda yangın söndürme helikopterlerinin de su alabileceğini belirtti.

VALİ KEREM AL, “YEŞİL ALANLAR VE PİKNİK ALANLARI HEPİMİZİN; TEMİZ TUTALIM, KORUYALIM

Karacalar Sulama Göleti’nin aynı zamanda manzarasıyla ilimize ayrı bir güzellik kazandırdığını da kaydeden Vali Al, Göletin etrafındaki yeşil alanın vatandaşlarımızın piknik yapabileceği bir alan olduğunu söyledi. İlimize kazandırılan bir başka mekân olan Karaçay Rekreasyon Alanı’ndan da söz eden Vali Kerem Al, bu güzel mekânların tüm Osmaniyeli vatandaşlarımıza ait olduğunu ifade ederek, vatandaşlardan bu piknik alanlarını kendi evleri gibi benimsemelerini, kendi evlerini nasıl temiz tutuyorlarsa bu mekânları da temiz tutmalarını, özen göstermelerini ve korumalarını istedi.

Vali Al ve beraberindekiler, incelemelerinin ardından Karacalar Sulama Göleti’nden ayrıldılar.

Ömer Ali TURUNÇ