KALDIRIM İŞGALİ KONUSUNDA ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERE BAŞLADI

kaldırım işgali zabıta denetleme başladı (3)Osmaniyeli vatandaşların daha rahat ve ergonomik bir kentte yaşamaları için mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilerin ortak imzasıyla kaldırım işgalleri ile ilgili alınan karar uygulanmaya başlandı.

Ocak ayı içerisinde basın yayın organları vasıtasıyla ve zabıta ekiplerince esnaflar ziyaret edilerek bilgilendirilmesi yapılan kararlar 3 Şubat Pazartesi itibariyle yürürlüğe girdi.

Kaldırım işgali tespit edilen esnaflar Osmaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince uyarılarda bulunarak malzemelerin kaldırım üzerinden kaldırılması sağlanıyor.

Ayrıca pazartesi sabah saatleri itibariyle birçok esnafın kaldırım üzerindeki malzemelerini işyerleri içerisine alarak belediye meclisince alınan bu kararlara destek verdiği gözlemlendi.

Tüm esnaflara teşekkür eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Şehrimiz ve değerli hemşerilerimizin yararına olacağına inandığımız kararlar şubat ayının ilk iş günü olan Pazartesi itibariyle uygulanmaya başladı. Bu kararların uygulanma aşamasında tüm hemşerilerimizin ve esnaflarımızın desteklerini görmek bizleri çok memnun etti. Birlikte yaşadığımız şehrimizde sorunları inşallah hep birlikte aşmaya devam edeceğiz. Siz kıymetli Osmaniyeli hemşerilerime selam, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. “ dedi.

Uygulamaya geçilen kararlara destek verdiğini ifade eden Çarşı esnaflarından Lokanta İşletmecisi Mehmet Selim Kara; ”Bu uygulamaların bütün esnaflara ve vatandaşlara faydalı olduğunu düşünüyor hayırlı olmasını temenni ediyorum. Esnaf arkadaşlarımızın bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz. Tüm işyerlerinin önü temiz olsa Osmaniyemiz daha da güzel olur. Herkes birbirine yardımcı olursa daha faydalı olur. Hem vatandaşlar daha rahat eder hem de dışarıdan gelen insanlar ter temiz bir Osmaniye görür.” Şeklinde konuştu.    Hasan KILINÇ