KADİRLİ’DE DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ KUTLANDI

her şey engelsiz bir yaşam içinOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda zihinsel ve bedensel engelliler, oyun oynadı, şiir okudu, gösteri yaptı, türkü söyledi, ok attı.

Kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen hazırlanan program kapsamında Kent meydanında toplanan engelliler, ellerinde döviz ve pankartlarla ilçe merkezinden Belediye Engelli Koordinasyon Merkezi’ne kadar yürüdü.

Burada Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, çiçek vererek karşıladıkları engellilerin aracını sürerek eşlik etti.

Koordinasyon merkezi önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Belediye kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Hakan Semercioğlu, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Kadirli belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında olduklarını belirterek, “Onlar bizim çok kıymetli. Özellikle bir merhamet ve şefkat toplumu inşa etmek istiyorsak onların varlığı bize güç katan bir unsur. İnanıyoruz ki her engeli, sevgiyle muhabbetle birlikte aşacağız. Belediye Başkanımız sayın Dr. Ömer Tarhan’ın büyük destek verdiği engelli koordinasyon merkezimizde çok güzel ve önemli çalışmalara imza atıyoruz. Her zaman değerlerimizle birlikte olacağız. İmkanlar dahilinde gerekli desteğimiz devam edecek.” dedi.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde tedavi gören engellilerden oluşan halk oyunları ekiplerinin gösterileri sunuldu.

Yarışma yapan zihinsel ve bedensel engelliler, oyun oynadı, şiir okudu, gösteri yaptı, türkü söyledi, ok attı.

Protokol üyelerinin engelli öğrenciler tarafından hazırlanan el işi ve resim sergisini ziyarete açması ve gıda kermesinin ardından engelli öğrencilerin protokole hediye vermesiyle program sona erdi.                                               Menderes Özat