İSTİKLAL MARŞI’MIZIN YAZARI MERHUM MEHMET AKİF ERSOY, DUALARLA ANILDI

mehmet akif ersoy dualarla anıldıİstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 83. yıldönümünde Eğitim Bir Sen Kadirli Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen programda dualarla anıldı.

Program Mahmut Bozdağan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Slayt eşliğinde Akif’in hayatından kesitler sunuldu.

Eğitim Bir Sen Temsilcisi Mustafa Demirci, yaptığı konuşmada, “Türk milletinin, istiklali için yaşayan bir millet olduğunu ve bu milletin içinden çıkmış bazı yiğit Vatan evlatları istiklale ulaşmaya önderlik etmiştir. İşte onlardan biri de Mehmet Akif d Ersoy’dur. Onu rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

Anma programına davet edilen Ali Murat Kalegil tarafından slayt gösterisi eşliğinde Çanakkale Savaşı konulu sunumu yoğun ilgi gördü.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ise yaptığı konuşmada  merhum Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinde en belirgin özelliklerinin “Vatan ve Millet” sevgisi olduğunu söyledi.

Genç neslin Mehmet Akif’i çok iyi okuması ve anlaması gerektiğini ifade eden Durmuşoğlu, ” Geleceğimizin teminatı gençlerimizin Mehmet Akif Ersoy’u okuması ve anlaması tarih bilinci açısından çok önemlidir. Cennet timsali vatanımızı bizlere emanet eden şehitlerimizi, gazilerimizi, devlet büyüklerimizi ve şairlerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz. Böyle güzel bir programı hazırlayan Eğitim Bir Sen Kadirli Şubesi Başkanı Mustafa Demirci ve yönetimi kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kadirli Kaymakamı Ahmet Arık ise konuşmasında, “Milletimize ve ülkemize malolan değerlerin yaşatılması, gelecek nesle tanıtılması bizlerin tarihe olan sorumluluğumuzdur. Gelecek kuşakların onun vatan sevgisi, bağımsızlık inancı, bilgi birikimi ve mücadele azminden öğrenecekleri çok şey var. O yüzdendir ki, her yıl düzenlenen bu anma etkinliklerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Programa davet edilen Alan Klavuzu Ali Murat Kalegil de slayt eşliğinde Çanakkale tarihi ile ilgili bir sunum yaptı.

Yoğun katılımın olduğu programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan, Kadirli Emniyet Müdürü Mustafa Tokay, Kadirli Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız, Sumbas Milli Eğitim Müdürü Ali Sert, Sumbas Malmüdürü Adem Bakacak, bazı kurum ve okul müdürleri ile sendika üyeleri ve davetliler katıldı.     Menderes ÖZAT