İŞKUR’un,95 Kişilik İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Programı Başlıyor

İŞKURÇalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Beyteks Tekstil firmaları arasında imzalanan protokol ile 10 tanesi Engelli iş arayan olmak üzere 95 kişi istihdam garantili işbaşı eğitim programı kapsamında fabrikada işe başlayacak.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “İŞKUR olarak 50 ve üzeri işçi çalıştıran iş yerlerinde zorunlu engelli istihdamının gerçekleştirilmesinden sorumluyuz. Engelli vatandaşlarımızın bireysel ve toplumsal olarak güçlenmeleri, işgücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması, istihdamda sürekliliklerinin ve sosyal güvencelerinin sağlanması, girişimlerinin desteklenmesi için çalışıyoruz. Engelli iş koçumuz ile engelli bireyin en doğru işe en kısa sürede yerleşmesi ve işe uyumlarının desteklenmesine kadar hizmet sunarak istihdamlarını arttırmaya çalışıyoruz. Özel sektör işyerlerinde uyguladığımız bu programla istihdamı, işçi ve işvereni desteklemeyi sürdürüyoruz. Bu vesile ile dünya engelliler gününü tebrik ediyorum.” dedi.

İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 95 kişilik İplik Eğirme Operatörü mesleğinde 6 ay sürecek olan İşbaşı eğitimlerinin 09.12.2019 tarihinde başlaması planlanmaktadır.

İşe başlatılacak olan çalışanları seçme ve bilgilendirme toplantısına,Beyteks İnsan Kaynakları Sorumlusu ile birlikte İş ve Meslek Danışmanı Oğuzhan Panavur katıldı.

Hasan KILIÇ