İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programları devam ediyor

 

Hayat Hast. işkur 2Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Osmaniye İl Müdürlüğü ile Yenihayat Hastanesi arasında imzalanan sözleşme ile 51 kişi işbaşı eğitim programı kapsamında hastanede işe başladı.

İŞKUR ve Yenihayat Hastanesi arasında imzalanan sözleşme ile 26 kişilik “Hemşire”,  18 kişilik “Hasta ve Yaşlı Bakımı”, 3 kişilik “Tıbbi Sekreterlik” mesleği ile 4 kişilik “Radyoloji Teknisyeni” meslek elemanları alanlarında toplam 51 kişi 5 ay sürecek olan staj eğitimlerine başlayacaklar.

Düzenlenecek olan İşbaşı Eğitim Programı ile sağlık sektöründe ihtiyaç olan ara elemanların yetişmesi sağlanacak ve istihdam garantisi ile başarılı olanlar işlerine devam edeceklerdir. Bununla birlikte alacakları meslek sertifikaları ile birçok yerde iş imkanı da bulabileceklerdir.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “En az 2 sigortalı çalışanı olan özel sektör işyerlerinde uygulanan programda, İŞKUR olarak katılımcıya net asgari ücret düzeyinde cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderlerini de ödüyoruz. Düzenleyeceğimiz program ve projelerle istihdama yönelik çalışmalarımız devam edecek olup, 51 işsizimizin daha evine ekmek götürmesine vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktayız” dedi.

Yenihayat Hastanesi’nde düzenlenen işe başlama törenine staj kapsamında işe başlayan meslek elemanları ile Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ile birlikte Hastane Yönetimi ve İŞKUR personelleri katıldı.

Ali Celal KAYMAK