İşkur’dan Park Hastanesinde  30 KİŞİYE İSTİHDAM

İEP Park HastanesiÇalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Osmaniye Özel Park Hastanesi arasında imzalanan protokol ile 30 kişi işbaşı eğitim programı kapsamında hastanede işe başlayacak.

İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 14 kişi Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı ve 16 kişi Tıbbi Sekreter olmak üzere toplam 30 kişi 6 ay sürecek olan İstihdam garantili staj eğitimlerine başlayacaklar.

İşkur İl Müdürü Vekili Hacı Akkoyun, “En az 2 sigortalı çalışanı olan özel sektör işyerlerinde uygulanan programda İşkur olarak katılımcıya net asgari ücret düzeyinde cep harçlığı veriyoruz ve iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderlerini ödüyoruz.

Akkoyun, düzenleyeceğimiz program ve projelerle istihdama yönelik çalışmalarımız devam edecek olup, 30 işsizimizin daha evine ekmek götürmesine vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktayız, dedi.

İstihdama yönelik programların devam edeceğini belirten Akkoyun, yakın zamanda Düziçi Korupark Hastanesinde de İşbaşı Eğitim Programı kapsamında yeni istihdamlara kapı açarak, işsizlerin umut kapısı olmaya devam edeceklerini ifade etti. Hasan KILIÇ