İŞKUR’DAN İFTAR ÇADIRINDA BİLGİLENDİRME STANDI

 

IMG_20170614_192805Osmaniye İŞKUR, Belediyenin İftar Programlarında tanıtım ve bilgilendirme standı açtı. İŞKUR stantlarında, işgücü yetiştirme kursları, işbaşı eğitim programları ve Toplum Yararına Çalışma Programları hakkında bilgiler veriliyor.

Osmaniye Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği İftar çadırlarında açılan İŞKUR stantlarında iş ve meslek danışmanları, iş arayanlar ve vatandaşlarla buluşarak İŞKUR’un faaliyetlerini ve hizmetlerini tanıtıcı bilgiler veriyor.

İstihdamda Milli Seferberlik kapsamında düzenlenen İŞKUR stantlarında, işgücü yetiştirme kursları, işbaşı eğitim programları ve Toplum Yararına Çalışma Programları hakkında bilgiler veriliyor, mesleki eğitim programlarına katılmak isteyenlerin başvuruları alınıyor. İş arayan vatandaşlar açık iş ilanları hakkında bilgilendirilerek iş başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın başvuruları yapılıyor. Danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi verilen vatandaşlara ayrıca iş danışmanlığı kapsamında iş arama kanalları anlatılıyor.

YUNUS AKDAĞ