İŞKUR, TYP kapsamında 1.000 İşsize Geçici İstihdam Sağlıyor

işkur başvuruları başladı 27.02.2017İOsmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında; Osmaniye Belediyesi, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye İl Özel İdaresi, Orman İşletme Müdürlüğü, Fidanlık Şefliği, İl Müftülüğü, Kadirli, Düziçi, Bahçe, Toprakkale ve Hasanbeyli Belediyeleri ve Orman İşletme Müdürlükleri ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol ile adı geçen kurumlarda toplamda 1.000 kişilik geçici istihdam sağlanmaktadır.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak,
Ortaokulu’nda 07.03.2017 tarihinde saat 09.30’da noter huzurunda yapılacak kura seçimine katılabilmek için başvuruların 3 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar İşkur İl Müdürlüğü’ne yapılacağını belirtti.

6 ay sürecek olan programa yoğun talep ve katılımın olduğunu belirten Altunkaynak, düzenlenen Toplum Yararına Program ile Merkez ve İlçelerde yapılan 1.000 kişilik istihdamdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Kapsamında, istihdamın korunmasına ve artırılmasına yardımcı olmaya yönelik kurs, proje ve özel programlar düzenlemeye devam edeceğiz. Gönlümüzden geçen tabiki başvuran herkesi işe yerleştirmek. Ancak imkanlar dahilinde böyle bir programla noter huzurunda yapılacak kura ile Merkez ve İlçelerde toplam 1.000 kişiyi işe başlatacağız. İş aramaya devam edenlerin İş ve Meslek Danışmanlarımız ile irtibatlarını kesmemelerini, bizi takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Toplamda 1.000 kişilik istihdamın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ali Celal KAYMAK