İŞKUR, MESLEKİ EĞİTİMLER DÜZENLEYECEK

 

kursiyer 2Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “Mesleki deneyim veya tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırmak amacıyla belli bir takvim çerçevesinde düzenlenecek olan Mesleki Eğitim Kurslarına katılanlar meslek ve sertifika sahibi olacaklar” dedi.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürlüğü ile Bahçe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında işbirliği ile düzenlenen 25 kişilik “Gıda Hijyeni ve Senitasyon Eğitimi” seçmesi yapıldı.

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve beraberindeki heyet ayrıca Hasanbeyli Belediyesi ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman İşletme Şefliği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde bulunan kursiyer ve çalışanlarını ziyaret ederek, eğitimler hakkında bilgiler aldılar.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, “Mesleki deneyim veya tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırmak amacıyla belli bir takvim çerçevesinde düzenlenecek olan Mesleki Eğitim Kurslarına katılanlar meslek ve sertifika sahibi olacaklar” dedi.

İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ayrıca, “Yıl içerisinde belirlenen tarihlerde Dokuma Konfeksiyon, Etlik ve Damızlık Tavuk Yetiştiriciliği, El Dokuma Elemanı, Sürü Yönetimi,  Yöresel Kilim Dokuma, Servis Elemanı ve Aşçı Yardımcısı mesleklerinde eğitimler düzenlenecek olup, mesleki kurslara katılmak isteyenler detaylı bilgileri İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları aracılığı ile öğrenebilirler” diye konuştu.

YUNUS AKDAĞ