İŞKUR, En Çok Tercih Edilen Meslekleri tanıttı

 

1 (3)Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 24.04.2017 tarihinde düzenlediği “Meslek Tanıtım Günleri” etkinliği ile en çok tercih edilen meslekleri tanıttı.

İşkur İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, Öğrencilere ve iş arayanlara mesleki rehberlik hizmetleri sunmak amacıyla düzenlenen etkinlikte özellikle meslek seçimi aşamasındaki lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yaptığı konuşmada, insan hayatında insan için oldukça önemli ve hayatının tamamını etkileyen en önemli seçimlerden birinin İŞ seçimi olduğunu belirterek, meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları anlattı.

OKÜ Rektörü Murat Türk, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Halk Sağlığı Müdürü Hayri Sarı, İşçi Konfederasyonu Temsilcisi Ömer Ulutaş, HAK-İŞ Temsilcisi Sedat Öztürk, Meslek Yüksekokulu Sekreteri Serpil Hiçyılmaz, okul öğretmenleri ve İş ve Meslek Danışmanlarının katıldığı Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Büyük Amfide düzenlenen etkinlikte, Diş Hekimliği Mesleği ile ilgili olarak Dt. Selem Hocaoğlu, Hemşirelik Mesleği ile ilgili olarak Öğrt. Gör. Ulviye Özcan Yüce, İnşaat Müh. Mesleği ile ilgili olarak Doç. Dr. Ahmet Demir, Elektrik – Elektronik Müh. Mesleği ile ilgili olarak Arş. Gör. Mehmet Sönmez, Kamu-İşletme-İktisat Meslekleri ile ilgili olarak Arş. Gör. Kerem Kiper, Hakim – Savcı ve Hukuk Mesleklerinin Tanıtımı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz birer sunum yaparak öğrencilerden gelen soruları cevapladılar.

Ali Celal KAYMAK