İşadamı Şerif Tosyalı, Osmaniye ekonomisini ATV’ye değerlendirdi

 

WhatsApp Image 2017-02-13 at 09.40.22ATV’de yayınlanan “Ekovitrin” programı, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı ile OSB’nin dünü, bugünü ve geleceği üzerine söyleşi yaptı. Osmaniye’nin her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini ifade eden Şerif Tosyalı, Osmaniye OSB’nin “Gelişen Türkiye’nin Parlayan Yıldızı” olduğunu belirtti.

ATV’nin Ekovitrin programında Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişim sürecini değerlendiren Tosyalı, Osmaniye OSB’nin Solar Park, Teknopark ve liman projeleri hakkında da bilgiler verdi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin Osmaniye OSB’yi 2015 yılının “En Çevreci Tesis Ödülü”ne layık gördüğünü hatırlatan Şerif Tosyalı, sağlıklı yaşamın ancak temiz çevre ile mümkün olduğunu söyledi. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının yatırım için Osmaniye OSB’yi tercih ettiğini belirten Tosyalı, kentin ihracat rakamlarındaki hızlı yükselişe dikkat çekti.

Çekimleri, Osmaniye Tosçelik Yassı ve Yapısal Çelik Üretim Tesisleri’nde gerçekleşen “Ekovitrin” programı, önümüzdeki günlerde ATV’de yayınlanacak.

Ali Celal KAYMAK