İNCİR VE DUT AĞAÇLARI KIŞIN DA MEYVE VERDİ

vatandaşı şaşırtan olay Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, bazı vatandaşların bahçesinde incir ve dut ağaçları kış mevsiminde meyve verdi.

Anberinarkı köyünde Hürriyet Durşmuşcan’a (60) ait bahçedeki incir ve dut ağaçlarının meyve vermesi görenleri şaşırttı.

Durmuşcan ve komşuları Kasım ayında çiçek açınca ilk şaşkınlığını yaşayan bahçe sahibi ve çalışanları, ağaçların bu çiçeklerini dökeceğini düşündü. Çiçekler zamanla meyveye dönünce, incir ve dut ağaçları ikinci şaşkınlığı yaşattı.

Bahçe sahibi Durmuşcan, yaz ayında meyve veren dut ve incir ağacının kış ayında meyve vermesine çok şaşırdığını söyledi.

Meyvelerin tadına baktığını anlatan Durmuşcan, “60 yaşındayım ilk defa böyle bir durumla karşılaştım. Dut ve incir ağacının meyve verdiği görünce çok şaşırdım. Yaz meyvesinin tadına kış ayında da baktım. Çok lezzetli. Allah’ın takdiri. Kış ayında bu durum çok alışılagelmiş değil, hayret verici.” ifadelerini kullandı.

Komşusu Mehmet Ayyıldız da meyvelerin tadının güzel olduğunu belirterek, “70 yaşındayım kış mevsiminde ilk defa incir ve dut ağacı meyve verdiğini gördüm. Tadı da güzel. Arada gelip yiyoruz. Allah’ın bir mucizesi.” dedi.         Menderes ÖZAT