“İMANA ULAŞMAK” KONULU KONFERANSA DAVET…

 

HASRETE FOTOFURKAN VAKFI tarafından düzenlenen İMANA ULAŞMAK konulu konferans, 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 14.00’de Köşk Halı Sahada yapılacak.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmacı olarak katılacağı konferans programında Kuran Tilaveti, Şiir dinletisi, sinevizyon, Grup Furkan gösterisi ve ardından konferans  verilecek.

Konferans programında Bayanlara yer ayrıldığı ve girişin ücretsiz olduğu belirtildi.

FURKAN EĞİTİM VE HİZMET VAKFINI TANIYALIM

22.11.1994 tarihinde kurulan Furkan Vakfı, kurulduğu andan itibaren eğitim ve hizmet çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin başlattığı bu hizmet halkasının temeli 1980’li yıllara dayanmaktadır. Hocaefendinin çocukluğundan itibaren İslam’a ve İslami ilimlere önem vermesi ve lise yıllarında İslami hizmetin içinde aktif olarak bulunmasıyla başlayan bu hareket birkaç gayretli insanla birlikte yükselmiş ve 1994’te Furkan Vakfı olarak filiz vermiştir. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendinin de kurucularından olduğu bu vakfın asıl gayesi, hakiki imana ulaşmış, ibadete âşık, ahlak sahibi ve Allah (cc)’ın yeryüzünde hâkimiyeti için meşru yollarla mücadele eden, hayırlı işlerde topluma öncülük yapacak ÖNCÜ BİR NESİL HAZIRLAMAKTIR.

 

ALPARSLAN KUYTUL KİMDİR?

 

Alparslan Kuytul,  (20 Ağustos 1965  AdanaTürkiye), Furkan Hareketi‘nin manevî lideridir.

1980’lerdeki çalışmalarının ardından 1994 yılında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı‘nı kurdu.

Alparslan Kuytul, 1965 yılında Adana‘nın 46 km güneyindeki Karataş ilçesinde Dünya’ya geldi. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında da Mısır‘ın El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslâm Hukuku bölümünde okudu. 1997 yılında Ezher Üniversitesi’nden mezun oldu. Ezher Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı‘nı kurdu. Kuytul’un kendisine ait İnternet üzerinden yayın yapan TV Furkan adında bir kanalı vardır. Ayrıca 2011 yılından beri Furkan Nesli Dergisi‘nin başyazarlığını yapmaktadır.

Hasan KILIÇ