İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ SATRANÇ TURNUVASINDA YARIŞTI

satranç2Kadirlimizin başarılı okullarından Mustafa Konaklı İlkokulunda 2. geleneksel satranç turnuvasına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Mustafa Konaklı İlkokulu toplantı salonunda öğrencilerinin yarıştığı turnuvada 1.liği anasınıfı öğrencilerinden Melih Samet Karayiğit 2.liği 2. Sınıf öğrencilerinden Hasibe Sena Çolakça ve 3.lüğü de yine 2. Sınıf öğrencilerinden İlayda Karayiğit elde etti.

Okul müdürü Çetin Kılıç, turnuvaya katılan ve emeği geçenlere teşekkür ettiği konuşmasında, “Artık okulumuzda geleneksel hale gelen satranç turnuvası her yıl düzenlenecek. Bu konuda her türlü fedakârlığı ve özveriyi gösteren sene başından beri öğrencilerimize kurs açarak satranç öğrenmelerini sağlayıp turnuvalara hazırlayan değerli öğretmenlerim Orhan Büyükikiz ve Ramazan Doğan’a teşekkürlerimi sunuyorum. Dereceye giren ve giremeyen tüm öğrencilerimi de tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve kupa ödüllerini, satranç antrenörlüğü görevi de yapan öğretmenlerden Orhan Büyükikiz ve Ramazan Doğan ile birlikte Mustafa Konaklı İlkokulu Müdürü Çetin Kılıç takdim ettiler. Menderes ÖZAT