İlber Ortaylı’ya öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi

ilber ortaylı söyleşi okü (18)Osmaniye Belediyesi 2’nci Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisiyle kapılarını açtı. Kitap fuarına onur konuğu olarak katılan Prof. Dr. İlber Ortaylı’ya öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Açılış sonrasında ünlü tarihçi İlber Ortaylı ve protokol üyeleri Başkan Kadir Kara’yı makamında ziyarete etti. Ziyarette Başkan Kara, Ortaylı’ya Osmaniye Belediyesi Kınıktan Kıyıya ve Cebelibereket Sancağı kültür yayınları kitaplarını hediye etti.

Ziyaret sonrasında Prof. Dr. İlber Ortaylı söyleşi ve imza programı için Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 15 Temmuz Amfisinde sevenleriyle bir araya geldi. Program saatinden dakikalar öncesinden salonu dolduran vatandaşlar Ortaylı’nın salona girmesiyle birlikte yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhuriyet ve Atatürk konulu söyleşi programından sonra İlber Ortaylı hayranları kitaplarını imzalatmak için birbirleriyle yarıştırlar.

Söyleşi programına katılan öğrenci ve vatandaşlar Osmaniye’de ulusal boyutta düzenlenen kitap fuarı için ve Türkiye’nin bir değeri olan değerli insan İlber Ortaylı’yı bizlerle buluşturdukları için Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Program sonunda Vali Ömer Faruk Coşkun ve Belediye Başkanı Kadir Kara, OKÜ Rektörü Prof.Dr. Murat Türk, İlber Ortaylı’ya çeşitli hediyeler takdim etti.

Ali Celal KAYMAK