HOKEY ANTRENÖRLÜĞÜ KURSU AÇILACAK

Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Osmaniye’de 10-21 Mart 2017 tarihlerinde Hokey 1. Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme OLAYA FOTOkursu açılacak.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü binasında açılacak olan kursa katılmak isteyenler Türkiye Hokey Federasyonu’nun www.turkhokey.gov.tr internet Adresinde yer alan duyurular bölümünden başvuru formunu doldurarak 7 Mart 2017 mesai bitimine kadar federasyona faks çekmeleri gerekmektedir.

Başvuru formu, kursun ders içeriği ve faks numarası Federasyonun www.turkhokey.gov.tr resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Hokey, iki takım arasında bir ucu kıvrık sopalarla oynanan bir top oyunudur.

Çim alanda çim hokeyibuz üzerinde buz hokeyi, pist üzerinde yol hokeyi ve havuz içerisinde sualtı hokeyi olmak üzere dört değişik türü vardır. Oyunda bir ucu kıvrık bir sopanın , her dört hokey türünün ortak özelliğini oluşturur. Oyunun genel amacı, sopaları ustaca kullanarak topun (ya da diskin) rakip kaleye sokulması olarak özetlenebilir. Dört hokey türü, üzerinde oyunun oynandığı alanın özelliğine ve bu alan üzerinde oyuncuların ayakla, buz pateniyle, tekerlekli patenle ya da paletle oynamalarına göre birbirinden ayrılır.

Hasan KILIÇ