HEMŞERİMİZ YAZAR OSMAN NURİ POYRAZOĞLU YAŞAMA VEDA ETTİ

ACI KAYIPAnkara Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde öğretim görevlisi olan hemşerimiz Yrd. Doç. Dr. Oğuz Poyrazoğlu’nun bir çok dalda OSMANİYE’Lİ MEKTUPLAR gibi araştırma eserleri bulunan amcası yazar OSMAN NURİ POYRAZOĞLU yaşamını yitirdi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medyada ACI KAYIP başlığı ile bir açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Oğuz Poyrazoğlu Hocamız şu bilgileri verdi:

“1934 Yılında Bahçe Köyünde (Osmaniye) Boyraz Ali Çavuş’tan olma Boyraz Fadıma’dan doğarak dünyaya gelmiş, Düziçi Köy Enstitüsü (1951), Gazi Eğitim Enstitüsü (Edebiyat Bölümü,1958), Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (Kamu Yönetimi Programı, 1967), Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi (Eğitim Yönetimi Bölümü, Yüksek Lisans, 1979)’nde öğrenim görüp Türkiye’de ilk okullarda, orta dereceli okullarda öğretmenlik, yöneticilik yapan Milli Eğitim Bakanlığı’nın İl ve Merkez Teşkilatlarında yönetim görevlerinde bulunan, yüksek okullarda ve üniversitelerde dersler okutan Ailemizin en büyüğü Çınarı amcam Osman Nuri POYRAZOĞLU Ahirete intikal etti. Allah, rahmetini üzerine eylesin. Ruhu şad mekanı cennet olsun inşallah. Cenazesi, 10 Şubat 2020 Pazartesi günü Adana Kabasakal Mezarlığında İkindi namazına müteakip defnedildi. Taziye için: Selçuk Poyrazoğlu 0532 516 2226

RUHUN ŞAD, MEKANIN CENNET OLSUN HOCAM

Biz de basın olarak topluma faydalı ışık tutan rehber eserleri bulunan merhuma Allah’tan rahmet, kederli Poyrazoğlu Ailesine de başsağlığı diliyoruz.

Hasan KILIÇ