“Hayvan Sevgisi” temalı resim yarışmasının ödül töreni yapıldı

 

birinci salih karaca (1)Osmaniye Belediyesi “Hayvan Sevgisi” temalı resim yarışmasının ödül töreni yapıldı. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü olması sebebiyle çocuklarda hayvan sevgisini arttırmak için düzenlenen resim yarışmasının ödül töreni belediye meclis salonunda yapıldı.

İlkokul 2. -3. ve 4. Sınıf düzeyindeki öğrencilerin katıldığı resim yarışmasına 350 öğrenci katıldı. Minik öğrencilerin yaptığı resimler jüri üyelerini oldukça zorladığı gözlendi.

Belediye meclis salonunda düzenlenen ödül törenine Çukurova Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekan Yardımcısı Mehmet Halıgür, Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Evren Esin, Viroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Bilge Kaan Tekelioğlu, Milli Parklar Şube Müdürü Fatih Güvercin, Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Yusuf Ertuğ Tufan, yarışmaya katılan öğrenciler, okul yöneticileri, öğretmenler ve veliler katıldı. Çukurova Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Osmaniye belediyesi hayvan barınağını gezerek resim yarışması ödül törenine katıldı.

Yarışmada; Birinci 4. sınıf öğrencisi Salih Karaca, İkinci 4. sınıf öğrencisi Hira Nur Yasemin Cebe, Üçüncü 4. sınıf öğrencisi Gökçe Artun ve Mansiyon Ödülü kazanan öğrenci ise 2. sınıf öğrencisi Elif Kısa oldu. Dereceye giren diğer öğrenciler ise Tuana Girgin, İrem Su Geben, Emine Tuğçe Yaşar, Şükran Koca, Begüm Tol, Melis Alparslan, Niyazi Koca ve Asel Nur Kaya oldu.

Belediye Başkanı Kadir Kara, “Yerel yönetimler şehirde yaşayan her türlü canlı ve cansız varlıklara hizmet etmek zorundadırlar. Biz Osmaniye Belediyesi olarak Cenab-ı Mevla’nın yarattığı bu şehirde var olan gücümüzün ve imkanımızın yetişebildiği canlılara ulaşmak ve onlara hizmet vermek sorumluluğu içerisindeyiz. Belediyenin görevleri sadece burada rutin hizmetleri yapmak değil, sorumlulukların bir parçası olan yaşayan her canlıya sahip çıkmak, onlara hizmet vermek zorundadır. Bizde bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için böyle anlamlı bir günde resim yarışması düzenledik. Önemli olan bu yarışmaya katılmaktı. Dereceler ödüller görecelidir, yarışmaya katılan 350 öğrencimizin tamamı bizim için birincidir. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize, onlara destek olan saygıdeğer velilerimize ve sizlerin şahsında tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili gençlerimize bundan sonraki okul hayatlarında ve yaşamlarında başarılar diliyor saygılar sunuyorum” dedi.

Düzenlenen resim yarışması ödül töreninde dereceye giren öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Yarışmaya katılan öğrencilerin yaptıkları resimler ise belediye hizmet binası sergi salonunda sergilendi.

Ödül töreni sonunda engelli 53 yaşındaki Nurettin Emelce’ye katıldığı yarışmada Belediye Başkanı Kadir Kara özel ilgi gösterdi. Hediyesini takdim ederek teşekkür etti.

Ali Celal KAYMAK