Hayvan Sevgisi Temalı Resim Yarışması Son Başvuru Tarihi 3 Ekim 2016

 

resim yarışması (2)Osmaniye Belediyesi “Hayvan Sevgisi” temalı, ödüllü resim yarışması düzenliyor.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü olması sebebiyle çocuklarda hayvan sevgisini arttırmak için resim yarışması düzenlenecek. İlkokul 2. -3. ve 4. Sınıf düzeyindeki öğrencilerin başvurabileceği resim yarışmasına katılacak öğrencilerin 3 Ekim 2016 günü mesai bitimine kadar Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne yaptıkları resimle birlikte başvurmaları gerekiyor. Yarışmacılar resimlerini 25×35 veya 35×50 cm ebatlarındaki resim kâğıtlarına istedikleri boya şeklini kullanarak yapabilecek.

Yarışma ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Kadir Kara, “Hayvanlar korunmaya ve sevgiye ihtiyacı olan canlılardır. Her canlının doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Unutmayın ki hayvanların hayatımızda da pek çok yeri vardır. Bazen bizleri korurlar, bazen temel gıda maddelerimizi sağlarlar. Bazen de bizim en iyi arkadaşımız olurlar. Bu yüzden hayatımızın birçok yerinde olan hayvanları korumamız gerekiyor. Onlara kötü davranmayalım. Bu nedenle hayvan sevgisini arttırmak ve çocuklarımıza farkındalık sağlamak adına bu yarışmayı düzenliyoruz. Katılacak olan tüm çocuklarımıza, öğrencilerimize başarılar diliyor teşekkür ediyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resim öğretmenlerinin jüri üyeliğini yapacağı yarışmada dereceye giren öğrencilere Osmaniye Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verilecek.

Ali Celal KAYMAK