HAYVAN SEVGİSİ KONULU RESİM YARIŞMASI

osmaniye hayvan barınagıOsmaniye Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeni ile hayvan sevgisini konu alan resim yapma yarışması düzenledi.

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerinin katıldığı yarışmada hayvan sevgisi boyalarla kâğıtlara yansıtıldı.

İlkokul ve ortaokullar arası düzenlenen yarışma Osmaniye Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesine kurulan resim atölyesinde gerçekleşti.

Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağında gerçekleşen resim yapma yarışmasına ilkokul ve ortaokullardan yaklaşık 100 öğrenci katıldı.

Etkinliğe katılan tüm öğrenciler, Osmaniye Belediyesi tarafından başlatılan ve devam ettirilen Küçük Veteriner Hekim projesi kapsamında veteriner önlüğü giyerek stetoskop ile hayvanları muayene edip kalp atışlarını dinlediler. Öğretmenler, okul yöneticileri ve velileri eşliğinde etkinliğe katılan öğrenciler barınaktaki hayvanları sevdiler.

Ayrıca Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Matematik Öğretmeni Arzu Meral Çoban ve İngilizce Öğretmeni Mustafa Demirel gözetiminde katılan Beren Sağlık Koleji öğrencileri tarafından mama hediye edildi.

Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda İlkokullar kategorisinde, Şehit Yasemin Tekin İlkokulu’ndan Ayşe Yağmur Kara birinci, 7 Ocak İlkokulu’ndan Yusuf Enes Özdemir ikinci, Cebelibereket Şehit Ahmet Yılmaz İlkokulu’ndan Hatice Beray Düzgün üçüncü oldular ve Yavuz Selim İlkokulu’ndan Hilal Coşkun ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ortaokullar kategorisinde, Şehit Bekir Evren İmam Hatip Orta Okulu’ndan Sima Akay birinci, Şehit Bekir Evren İmam Hatip Orta Okulu’ndan M. Taha Erdoğan ikinci, Mustafa Özden Ortaokulu’ndan Ümit Uçar üçüncü oldular ve Dede Korkut Orta Okulu’ndan Cihangir Kabasakal ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Etkinliklere Osmaniye Belediyesi Hayvan Barınağına bilimsel destek veren Çukurova Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi akademisyenleri ve birinci sınıf öğrencileri katılarak Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlatılan veteriner hekim önlükleri takdim edildi. Hasan KILIÇ