Hava Radar İstasyonu çalışanlarını Kurtarma Tatbikatı yapıldı

 

1İlimiz Bahçe ilçesi Ağcadağ mevkii Devlet Hava Meydanları İşletmesi Hava Radar İstasyonu’nda 22.02.2017 tarihinde arama-kurtarma tatbikatı yapıldı. Aniden rahatsızlanıp  mahsur kalan  Hava Radar İstasyonu’nu  çalışanını kurtarmaya yönelik olan tatbikatta Müdürlüğümüze yeni tahsis edilen 8×8 amfibik arama-kurtarma aracımız kullanıldı.

Hava Radar İstasyonu çalışanlarının acil çağrı numaramız olan “122” numaralı telefonu arayıp, rahatsız  olan bir arkadaşları olduğu bilgisini vererek bizden yardım istemesiyle başlayan tatbikatımız, Osmaniye AFAD ekibinin olay yerine ivedi bir şekilde hareket etmesiyle devam etti.

Büyük bir özveri ve titizlikle çalışanı bulunduğu yerden alan ekibimiz, profesyonel bir şekilde çalışanı karlı bölgeden indirip en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırdı.

Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevine 1 ay önce atanan ve geldiği günden bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam eden AFAD İl Müdürü Serhat Bulut yaptığı açıklamada, “Osmaniye’de yaşayan vatandaşlarımıza olası bir afet durumunda yardım elimizi uzatmak için görevdeyiz ve bundan dolayı görevimizi  profesyonel şekilde yapmak gayesiyle ekibimizi her daim hazır halde bulundurmak zorundayız. Bu şekildeki tatbikatlarımıza ve halkımızı bilinçlendirmek için gerek okullarda gerek kurum ve kuruluşlarda ‘AFETE HAZIR OSMANİYE’ Projesi kapsamında eğitimlerimize devam edeceğiz. Bir tatbikatımız daha başarı ile sonuçlanırken, vatandaşlarımızın 7/24 yardım çağrısına yetişmek için ekibimiz  her daim göreve hazır şekildedir” dedi.

Bu arada tatbikata destek verenleri de unutmayan Bulut, “Ayrıca yapılan tatbikatta yardım ve desteklerini esirgemeyen başta Bahçe Kaymakamı Sayın Müfit Gültekin, Bahçe İlçe Özel İdare Müdürü Hasan Agsubaş, Bahçe İlçe Jandarma Karakol Ekibi, İbişlli Köyü Muhtarı ve DHMİ Ağcadağ Hava Radar İstasyonu çalışanlarına şükranlarımızı sunarız” diye konuştu.

YUSUF AKSOY