HALİL İBRAHİM TÜRKMEN’E RUHSATI TÖRENLE VERİLDİ

HALİL  İBRAHİM TÜRKMENOsmaniye Serbest Muhasebeci- Mali Müşavirler Odası(OSMMMO)’nda ruhsat teslim töreni yapıldı.

Osmaniye’de staj süresini ve mesleki yeterlilik sınavını başarı ile tamamlayan Halil İbrahim Türkmenoğlu’na ruhsatı törenle verildi.

Osmaniye Serbest Muhasebeci-Mali Müşavirler Odası (OSMMMO) Başkanı Seydi GÜLSOY ile Osmaniye Defterdarı Emin TEMİZ, Halil İbrahim Türkmenoğlu’na birlikte ruhsatını takdim ederken mesleki hayatında başarılar dilediler.

Konuyla ilgili bir konuşma yapan OSMMMO Başkanı Seydi GÜLSOY: ”Mali Müşavirlik ünvanı, en az lisans seviyesinde eğitim alıp mezun olmak, başarı ortalaması yüzde 9 olan zor bir sınavı yani Staja giriş sınavını kazanıp Stajer olmak, üç yıl süren uygulama stajının ardından 8 ayrı dersten klasik sistem yeterlilik sınavlarında başarılı olmakla kazanılmaktadır.Yani hiçbir meslekte olmayan zorlu bir süreci vardır.Ben bu zorlu süreci tamamlayıp başarılı olan meslektaşımız Halil  İbrahim Türkmenoğlu’nu kutluyor,bundan sonraki yaşamında başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Törende ruhsat almanın heyecanı ve sevincini yaşayan Halil İbrahim Türkmenoğlu da Gülsoy ve Temiz’e teşekkür ederek, mesleğini en güzel bir şekilde ifa etmenin gayreti içinde olacağını söyledi.

İL GENELİNDE 189 SMMM HİZMET VERİYOR

Osmaniye il genelinde bilfiil olarak 189 Serbest Muhasebeci-Mali Müşavir hizmet veriyor.

Hasan KILIÇ